Sytuacja mieszkaniowa w Wałbrzychu wkrótce ulegnie polepszeniu – 5 czerwca br. doszło do podpisania umowy inwestycyjnej pomiędzy BGK Nieruchomości a Wałbrzychem w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Przy ulicy Husarskiej zostanie wybudowanych pięć sześcio i siedmio kondygnacyjnych budynków wyposażonych w windy, w których znajdzie się 215 nowoczesnych mieszkań. Do dyspozycji przyszłych najemców będą oddane 157 zewnętrzne miejsca postojowe. Obecnie w Wałbrzychu na lokale z zasobu gminy czeka przeszło 3 tysiące rodzin, dlatego realizacja rządowego programu pozwoli ograniczyć lokalny deficyt mieszkaniowy.
“Dziękuję rządowi Rzeczpospolitej Polskiej, że wspiera Wałbrzych programem mieszkaniowym, który jest nam tak bardzo potrzebny. Chciałbym również podziękować lokalnym parlamentarzystom, wspierającym zabiegi władz miasta w tej sprawie. Liczę, że podobne pozytywne zakończenie będzie miała sprawa finansowania obwodnicy Wałbrzycha, na której budowę środki przyznało ministerstwo, o czym informował wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński w styczniu br.” – powiedział prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. “Możliwość współpracy z BGK Nieruchomości, oznaczająca dobry dla naszego miasta model finansowania, to ogromna szansa dla Wałbrzycha” – dodał.
Wałbrzych jest jednym z siedmiu miast, obok Wrocławia, Świdnicy, Oławy, Bielawy, Jawora i Głogowa, które zawarły porozumienia z BGK Nieruchomości, ale pierwszą na Dolnym Śląsku gminą, która podpisała warunkową umowę inwestycyjną.
“Mieszkanie Plus” jest szansą, która pozwoli młodym śmiało patrzeć w przyszłość w najważniejszym dla nich momencie, wtedy, gdy chcą założyć rodzinę. Realizowany program rządu ma także inny wymiar; silnie pro-rozwojowy dla regionu, o sprawy którego Prawo i Sprawiedliwość skutecznie zabiega” powiedział poseł ziemi wałbrzyskiej Michał Dworczyk. “Z tych dwóch powodów cieszę się, że skorzystają z niego mieszkańcy Wałbrzycha” – dodał.
BGK Nieruchomości zarządza funduszem odpowiedzialnym za część komercyjną programu “Mieszkanie Plus”, będącego częścią Narodowego Programu Mieszkaniowego (NPM). Komercyjny fragment programu zakłada budowę dostępnych cenowo mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności. Program pozwoli na efektywne wykorzystanie nieużywanych dziś gruntów, będących w posiadaniu m.in. Skarbu Państwa i spółek z jego udziałem, jak również samorządów i inwestorów prywatnych. Budowa pierwszych mieszkań ruszyła w grudniu ub. r. w Białej Podlaskiej i Jarocinie.
0